Laser diodowy 808 nm - trwałe usuwanie owłosienia.

 

Jest to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych metod trwałego usuwania owłosienia.
Jego działanie bazuje na zjawisku selektywnej termolizy. Fala o długości 808 nm emitowana przez laser jest pochłaniana przez melaninę zawartą we włosach. Wykorzystana długość oddziałuje na melanocyty zawarte w mieszkach włosowych.
Wiązka lasera uderza w melaninę zawartą w cebulce włosa, niszczy ja termicznie i trwale, nie uszkadzając przy tym otaczającego mieszek włosowy naskórka. Światło wygenerowane przez głowicę zabiegową lasera absorbowane jest przez melaninę i mieszki włosowe, po czym a wytworzone ciepło zwiększa temperaturę włosa. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury owłosienie zanika, dzięki naturalnemu procesowi fizjologicznemu.Laser Diodowy 808nm nowy wymiar zabiegu w zakresie efektywnego usuwania owłosienia!!

Laser DIODOWY generuje jedną, konkretną, selektywną długość fali. Natomiast światło w urządzeniu IPL generowane jest przez lampę ksenonową, a następnie rozchodzi się przez układ filtrów. Brak jest tutaj konkretnej długości fali, emitowany jest ich zakres od 420 do 1200 nm. Przez brak selektywności w wyborze długości fali istnieje duże niebezpieczeństwo pokrycia się emitowanych długości fal z zakresem absorpcji światła przez hemoglobinę, tj. 400- 500 nm. Nie są one tak skuteczne w depilacji, jak lasery diodowe. Stosuję się je natomiast w wielu innych dziedzinach kosmetologii, m.in. leczenie trądziku, blizn, przebarwień czy też fotoodmładzanie. Co do skuteczności IPL w tych obszarach zastosował zdania są również bardzo podzielone…


Prawidłowe przygotowanie do depilacji laserowej.


- Na 4 tygodnie przed zabiegiem: odstawić maści z retinoidami i kwasami owocowymi, zrezygnować z wykonywania tych rodzajów depilacji, które polegają na wyrywaniu włosów (pęseta, depilator, wosk), zrezygnować ze stosowania samoopalaczy
- Na 2 tygodnie przed zabiegiem: odstawić kremy z retinolem (np. na trądzik), jeśli używamy ich w miejscu, które poddamy zabiegowi, odstawić zioła światłouczulające (np. dziurawiec, nagietek, mieszanki ziół typu Figura 1,2), zrezygnować z opalania się w solarium i na słońcu, wyleczyć aktywne infekcje skóry
- Na tydzień przed zabiegiem: odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, a w razie występowania przesuszonej skóry – dokonać jej dobrego nawilżenia, np. przy pomocy aptecznych emolientów, zakończyć kurację antybiotykami
- Na dzień przed zabiegiem: zrezygnować ze stosowania jakichkolwiek balsamów, kremów i maści w miejscu, które będzie poddane zabiegowi


O czym trzeba pamiętać przed zabiegiem usuwania nadmiernego owłosienia?

Gdy już mamy ustalony termin wykonania pierwszego zabiegu, to w dniu, który go poprzedza, należy wykonać samodzielną depilację tego obszaru skóry, który będzie poddawany działaniu lasera. Do tego celu używamy zwykłej maszynki jednorazowej. Skórę golimy dokładnie, pozostawiając tylko niewielki owłosiony fragment, który pozwoli specjaliście na ocenę rodzaju włosów.


Przeciwwskazania do laseroterapii:

Ciąża, Cukrzyca, Rozrusznik serca, Zaburzenia krzepnięcia, Epilepsja, Bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski, Stany zapalne skóry ( bakteryjne, wirusowe i grzybicze ), Zmiany alergiczne, Choroby nowotworowe, Opalenizna ( zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry ). Nie należy się opalać ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu, Skłonność do przebarwień, Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze, Stosowanie niektórych leków: Leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np.aspiryna, sterydów Leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. .tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np.furaginy Stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec Stosowanie kremów z retinolem, Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem) Depilacja woskiem i pęsetą (nie usuwać około 2 tygodnie przed zabiegiem)


Zalecenia dla pacjenta po depilacji laserowej:


Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu, Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu, bezwzględnie chronić skórę przed słońcem Kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach po zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten, Nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu, Nie wolno stosować leków uczulających na słońce Należy stosować kremy ochronne z filrem UV +50
Zaawansowany ablacyjny Laser Frakcyjny CO2

Technologia tego urządzenia jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii – laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego, wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą, jak spray'em. Efektem działania jest odmładzanie skóry z uszkodzeniami posłonecznymi, wygładzanie zmarszczek oraz blizn bez tworzenia widocznych ran z długim okresem bolesnego leczenia. 

Specyfikacja zabiegów laserem frakcyjnym CO2 w zakładce "ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ"
Zaawansowany światłowodowy laser diodowy  - terapia naczyń krwionośnych

Metoda ta polega na zróżnicowaniu absorpcji światła laserowego we krwi (hemoglobina) oraz w skórze dla odpowiednich długości fal. Hemoglobina pochłania światło, które następnie podgrzewa naczynia krwionośne pod skórą doprowadzając do ich zamykania. 
Podczas przebiegu opisywanego zjawiska istotne są dwie rzeczy – absorpcja w hemoglobinie oraz w melaninie (barwniku skóry). W przypadku niektórych długości fal promieniowania laserowego z wysoką absorpcją w hemoglobinie wiąże się także wysoka absorpcja w melaninie. W efekcie dochodzi do sytuacji, w której promieniowanie nie jest głębiej przepuszczane przez skórę. Dzięki temu możliwe jest zamykanie naczynek a także płytko usytuowanych naczyniaków.

Więcej na temat zabiegów laserem diodowym w zakładce "ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ"

 


Laser PICOSECUNDOWY typu Q-Swithed

Laser pikosekundowy to najnowocześniejsze urządzenie stosowane w usuwaniu tatuażu, przebarwień i blizn, które wykorzystuje neodymowo-yagowe (Nd:YAG) źródło światła laserowego o bardzo krótkich impulsach – liczonych w pikosekundach. Powstający efekt fotoakustyczny rozbija niechciane pigmenty w skórze na pył, co z kolei prowadzi do łatwiejszej eliminacji tych cząsteczek z organizmu.


Jakie są wskazania do zabiegu laserem PICOSECUNDOWYM:

likwidacja przebarwień niezależnie od ich pochodzenia ( słoneczne, hormonalne czy fotostarzenie się skóry)
usuwanie tatuażu – również różnokolorowego usuwanie plam słonecznych i zmian barwnikowych
usuwaniu makijażu permanentnego
usuwanie przebarwień/tatuażu

 

Schemat zabiegu:

W przypadku zabiegu laserem picosekundowym bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się pacjenta.
Konieczne jest odstawienie wszelkich leków i ziół o działaniu światłouczulającym.
Nie wolno już kilka dni przed zabiegiem spożywać alkoholu, i jak przy wielu innych zabiegach laserowych nie powinno się opalać.
Skóra opalona, niezależnie od typu opalenizny, jest przeciwwskazaniem do wykonywania tego zabiegu. Musi upłynąć co najmniej 4 tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońce/solarium, aby można było przeprowadzić ten zabieg.
Czas trwania zabiegu nie jest długi, trwa od kilku do dwudziestu kilku minut. Jest uzależniony od wielkości powierzchni traktowanej laserem oraz planowanego do osiągnięcia efektu terapeutycznego.
Pierwsze efekty przeprowadzonego zabiegu możemy obserwować już po kilku dniach po ustąpieniu objawów zapalnych, takich jak opuchlizna i zaczerwienienia. Pełny efekt możemy uzyskać dopiero po serii zabiegów, w zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć. Kolejne zabiegi w serii możemy najczęściej wykonywać dopiero po regeneracji skóry, czyli po okresie 4 – 6 tygodni. Przy przebarwieniach po około dwóch tygodniach.

Po zabiegu występuje mocne zaczerwienienie, przekrwienie i czasem wybroczyny. Pojawiające się również strupki są objawem normalnym i po kilku dniach objawy te ustępują.Zalecenia pozabiegowe


Zalecenia pozabiegowe obejmują bezwzględny zakaz eksponowania skóry na promieniowanie UV, dodatkowo stosujemy filtry przeciwsłoneczne. Zalecamy picie dużej ilości wody oraz miejscowe nawilżanie i schładzanie skóry.
Należy chronić skórę przed mechanicznymi urazami i nie uszkadzać powstałych strupków. Osiągnięte efekty usuwania tatuażu są stałe, natomiast przebarwienia słoneczne mogą pojawiać się ponownie w przypadku eksponowania skóry na słońcu.