Masaż twarzy i dekoltu



Jest świetną formą relaksu dla zabieganych i zmęczonych, dobroczynnie oddziałuje bowiem na receptory czuciowe skóry. Koi skórę twarzy, poprawia jej koloryt i doskonale dotlenia, uelastycznia i wygładza. Jest pomocny w walce z opuchlizną i workami pod oczami, odmładza rysy twarzy.
Jego właściwości lecznicze zmniejszają bóle głowy i sztywnienie karku, łagodzą stres i napięcie mięśni. Masaż zapewnia prawidłowy przepływ energii, usprawnia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu działa ujędrniająco na skórę twarzy.
Ważną cechą zabiegu jest też odblokowanie kanałów łojowych i potowych i pobudzenie gruczołów wydzielniczych skóry. Właściwie wykonany masaż twarzy, doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych.
Może być stosowany jako osobny zabieg, lub stanowić idealny wstęp przygotowujący skórę twarzy i dekoltu przed konkretnym zabiegiem.



Masaż gorącymi kamieniami


Masaż kamieniami można polecić prawie każdemu. Jednemu przyniesie odprężenie, a drugiemu ulgę w dolegliwościach. Szczególnie warto mu się poddać, jeżeli dokuczają choroby stawów, bóle szyi i kręgosłupa. Kamienna terapia pomaga doładować wewnętrzne akumulatory wszystkim osobom przemęczonym i zestresowanym. Wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się bezsenności, smutku i przygnębienia czy też poczucia bezradności, przytłoczenia codziennymi kłopotami, uzyskać efekt maksymalnego rozprężenia mięśniowego.

Masaż kamieniami to dobry wybór, gdy bolą cię mięśnie, drętwieją ręce, masz złą przemianę materii lub stargane nerwy. To działa: odpręży cię, odświeży. Wstaniesz z nową energią do życia.



Masaż klasyczny leczniczy


Masaż klasyczny - jak działa?
Pobudza układ krwionośny, limfatyczny oraz mięśniowy.
Pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój, wspomaga wydzielanie się serotoniny.
Odpręża i relaksuje.
Odmładza i wygładza skórę, pozytywnie wpływa na jej jędrność.
W naszym salonie wykonywany przez fizjoterapeutę z wieloletnim stażem i doświadczeniem jest rewelacyjnym narzędziem rehabilitacyjnym.

Masaż klasyczny, może skupiać się jedynie na kręgosłupie lub też dotyczyć całego ciała. To najpopularniejsza forma zabiegu, mająca wpływ niemal na cały organizm. Masaż klasyczny ma na celu pobudzenie krążenia, rozluźnienie mięśni oraz wzmocnienie układu kostnego.


Masaż relaksacyjny

Celem masażu relaksacyjnego, zgodnie z nazwą, jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu. To doskonała forma terapii niemal dla każdego – pozwalająca m.in.:
zredukować napięcie mięśniowo – nerwowe,
zrelaksować umysł,
uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu.

Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego.
Poza efektem rozprężenia i relaksu, masaż relaksacyjny korzystnie wpływa na wiele aspektów pracy organizmu, pozwalając między innymi:
zniwelować dolegliwości bólowe – sprawdza się zatem m.in. po kontuzjach, a także, wspomagająco, w trakcie rehabilitacji po wypadkach,
poprawić metabolizm – przyspieszając proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej,
poprawić ukrwienie ciała – zapewniając rozszerzenie naczyń włosowatych i zapobiegając powstawaniu zakrzepów żylnych,
stymulować układ limfatyczny – pomagając szybciej usunąć toksyny z organizmu i wzmacniając naszą odporność.


Aqvavibron - masaż wodny na sucho


Masaż wibracyjny wykonywany przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego. Zasada działania polega na przepływie wody przez sondę przy regulowanym ciśnieniu, wprowadzając specjalną membranę w drgania o częstotliwości od 30 - 3000 Hz.

Masaż wibracyjny (Aquavibron) sprawdza się, gdy cierpisz na bóle kręgosłupa i międzyżebrowe, wszelkiego rodzaju stany po urazach, zwłaszcza tkanek miękkich, reumatoidalne zapalenie stawów, zaniki i ból mięśni, przykurcze, zaburzenia krążenia obwodowego.

W naszym salonie polecany najczęściej jako uzupełnienie do masażu klasycznego, dzięki czemu uzyskujemy maksymalne efekty terapeutyczne.



KINESIOTAPING - PLASROWANIE DYNAMICZNE


Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne, kinezjotaping) to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Zostały one opracowane na początku lat 70. ub. w. przez japońskiego doktora Kenzo Kase, a największą popularność zyskały w latach 90.

Plastry stworzone są z bawełny i kleju akrylowego. Mają one grubość i ciężar zbliżony do skóry i podobnie jak ona są dość rozciągliwe. Ponadto przepuszczają powietrze i są wodoodporne. Plastry można nosić od kilu dni do kilku tygodni lub do momentu odklejenia się plastra.  Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami - właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.