Radiofrekwencja Mikroigłowa 

Chcesz szybko ujędrnić i uelastycznić swoją skórę? Masz problemy z takimi defektami jak zmarszczki, trądzik czy rozstępy? A może chciałbyś wyrównać koloryt skóry lub zrewitalizować okolice oczu? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z możliwościami, jakie daje radiofrekwencja mikroigłowa.
RF frakcyjny to urządzenie, w którym nastąpiło połączenie działania fal radiowych z mikronakłuwaniem skóry. Mikroigły z opatentowaną technologią pozwalają na wysyłanie impulsów fal radiowych, które docierają precyzyjnie do obszarów zabiegowych i stymulują produkcję kolagenu. Pozwala to nie tylko na szybkie przywrócenie skórze jędrności i gładkości, ale również m.in. na redukcję zmarszczek, poprawienie owalu twarzy czy zlikwidowanie blizn potrądzikowych i rozstępów.
Podczas zabiegu głębokość nakłuwania może być regulowana w zakresie od 0,5 mm do 3,5 mm (z dokładnością do 0,1 mm), w zależności od obszaru zabiegowego i celu, jaki ma zostać osiągnięty. Osoba wykonująca zabieg ma również możliwość dobrania temperatury – tak, by nie uszkodzić skóry pacjenta, a jednocześnie zmaksymalizować efekt terapii. Pozwala to na wykonywanie zabiegu również na bardzo delikatnych obszarach, takich jak np. okolice oczu i ust, szyja czy dekolt. Warto przy tym podkreślić, że pożądane efekty osiągane są tutaj przy minimalnej inwazyjności i bez konieczności jakiejkolwiek rekonwalescencji.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i narastają z upływem czasu. W zależności od celu zabiegu pacjent spodziewać się może m.in. ujędrnienia i wygładzenia skóry, zniwelowania zmarszczek, ograniczenia produkcji sebum, likwidacji trądzika i blizn potrądzikowych oraz wyrównania kolorytu skóry.


KARBOKSYTERAPIA


Karboksyterapia to terapia oczyszczonnym, specjalnie spreparowanym dwutlenkiem węgla. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda do odmładzania i rewitalizacji skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem i zaburzeniami krążenia.

Zabieg polega na kontrolowanym wprowadzaniu w skórę dwutlenku węgla, który zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych.
Wprowadzanie dwutlenku węgla stymuluje fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu w skórze, dzięki temu skóra staje się grubsza oraz odmłodzona. Poprawia znacznie krążenie krwi, limfy oraz metabolizm tkankowy.

Dwutlenek węgla podawany podczas terapii, rozszerza drobne naczynia krwionośne oraz tworzy nową sieć naczyń (proces angiogenezy). Dzięki temu, dochodzi do znacznego odżywienia i dotlenienia mieszków włosowych. Ponadto aplikowany miejscowo gaz CO2, powoduje obniżenie w skórze pH, co sprawia, że hemoglobina oddaje dużą ilość tlenu. Karboksyterapia zwiększa proces syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje rewitalizacją skóry.
Nadmierne wypadanie włosów związane jest z zaburzeniem mikrokrążenia, a co za tym idzie z niedotlenieniem i niedożywieniem cebulek. Dlatego też, karboksyterapia osiąga tak świetne rezultaty w zatrzymaniu łysienia. Zabieg powoduje zahamowanie wypadania oraz pobudzenie i przyspieszenie wzrostu nowych włosów, które są silniejsze, grubsze, bardziej odżywione i twardsze.Karboksyterapia to idealny zabieg także dla osób walczących z lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej oraz cellulitem. Dwutlenek węgla podany miejscowo działa bezpośrednio na tkankę tłuszczową rozbijając ją. Poprawia się krążenie krwi oraz metabolizm tkankowy w miejscu podania, co sprzyja spalaniu i ewakuacji naruszonych komórek tłuszczowych.

Wskazania:
-redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu - brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki, ramiona, podbródek,
-rewitalizacja okolicy oczu - worki i cienie pod oczami, zmarszczki statyczne oraz poduszeczki tłuszczowe okolic oczu,
-blizny i rozstępy,
-dłonie - regeneracja skóry,
-skóra twarzy, szyi i dekoltu - redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie syntezy kolagenu, poprawa mikrokrążenia oraz kolorytu skóry,
-owłosiona skóra głowy - zapobieganie wypadaniu włosów i wzmocnienie cebulek włosów,
-poprawa kondycji skóry na brzuchu po ciąży.

PRZECIWWSKAZANIA
    1. Niedawny zawał serca lub dławica piersiowa, niewydolność serca
    2. Niewydolność nerek, dializy
    3. Niedawno przebyty udar mózgu
    4. Chroniczne choroby płuc, POCHP
    5. Niekontrolowane ciśnienie krwi
    6. Epilepsja
    7. Niedawne zapalenie żył lub zator płuc
    8. Niekontrolowana cukrzyca
    9. Nowotwór, chemioterapia
   10. Zaburzenie gojenia, choroby tkanki łącznej
    11. Choroba Von Willebrand’a
    12. Hemofilia
    13. Zakażenie bakteryjne
    14. Ciało obce w obszarze poddanym leczeniu
    15. Opryszczka w ostrej fazie
    16. Wirusowa infekcja skóry
    17. Trądzik różowaty, czerwona szyja i dekolt
    18. Zaburzenie gojeniaNICI BIOREWITALIZUJĄCO - LIFTINGUJĄCE PDO

Nici to kolejne narzędzie do walki z upływającym czasem i bezlitosnymi oznakami starzenia się naszej skóry.
Nici to jeden z popularniejszych i skuteczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ich sekretem jest dwutorowe działanie liftingujące - mechaniczne (nić dosłownie podciąga skórę) oraz biostymulujące (skóra wokół nici odbudowuje się, tworząc naturalny stelaż). Przy ich użyciu mamy możliwość usuwania najczęstszych problemów takich jak zmarszczki nad ustami, opadające kąciki ust, tzw. lwia zmarszczka, ubytki i depresje w okolicy oczodołu oraz skroni. Przy pomocy PDO możemy redukować ubytki tkanki w każdym miejscu twarzy, szyi i dekoltu oraz uzyskać spektakularny lifting policzków.USUNIĘCCIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ PREPARATEM 
Szybka i skuteczna metoda usuwania miejscowo zlokalizowanych warstw tłuszczowych!


Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli...

Borykasz się z problemem: - podwójnego podbródka, - nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, biodrach, - zlokalizowanej poniżej żeber tkanka tłuszczowa; w okolicy tricepsu, kolan i pach - tłuszczaków Marzysz o tym by precyzyjnie wymodelować sylwetkę? Poszukujesz zabiegu, który poradzi sobie z redukcją tkanki tłuszczowej ale jest niedrogi i bezpieczny?

Redukcja tkanki tłuszczowej

Zapytaj o terapię łączoną ( LIPOLIZA INIEKCYJNA + CRIOLIPOLIZA + EM SCULPTING)


BOTOX - wygładzenie zmarszczek i nie tylko..

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek? Jednym ze sposobów jest botoks. Jest on najpopularniejszą metodą redukcji oznak starzenia powstałych na skutek bogatej mimiki twarzy. Za wykonaniem botoksu przemawiają nie tylko zadowalające efekty, jakie można z jego użyciem uzyskać, ale również to, że metoda ta jest przebadana i stosowana od lat.

Podstawowe informacje o botoksie:

Toksyna botulinowa to naturalna toksyna, która działa w ten sposób, że hamuje uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiadającego za impulsy między nerwami a mięśniami. W rezultacie blokowania tych połączeń nie dochodzi do skurczów mięśnia, przechodzi on w stan relaksacji. Tym samym na twarzy nie pojawiają się zmarszczki charakterystyczne dla osób z bogatą mimiką twarzy. 

Toksyna botulinowa ogranicza pracę niektórych mięśni i tym samym odmładza wygląd skóry, natomiast nie służy do wypełnienia zmarszczek. Do tego stosowany jest kwas hialuronowy. Zabieg z jego użyciem również znajduje się w naszej ofercie. Warto podkreślić, że toksyna botulinowa już od wielu lat jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Jej umiejętne zaaplikowanie gwarantuje wygładzenie zmarszczek i chroni przed powstawaniem nowych. Dobrze przeprowadzony zabieg nie wiąże się z ryzykiem uzyskania efektu maski. Podanie toksyny botulinowej w odpowiedni sposób i w dobrze dobranych dawkach powoduje jedynie osłabienie mięśni twarzy, a nie całkowite wyłączenie ich działania.

Botoks - jak wygląda zabieg?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej trwa zazwyczaj do 30 minut, a fakt, że preparat podawany jest niezwykle cienką igłą czyni go praktycznie bezbolesnym. Aplikowanie botoksu jest poprzedzone dokładną analizą mimiki twarzy. Na jej podstawie określa się, do których miejsc na twarzy preparat zostanie wprowadzony. Jak szybko działa toksyna botulinowa? Pierwsze efekty są widoczne ok. 2-3 dni po zabiegu, a pełne rezultaty można zaobserwować po ok. 14 dniach. Utrzymują się one nawet do 6 miesięcy.

Na co pomaga toksyna botulinowa?

Na botoks decydują się osoby w różnym wieku, a wszystko dlatego, że zmarszczki powstałe na skutek bogatej mimiki twarzy pojawiają się stosunkowo szybko. Toksyna botulinowa znajduje zastosowanie w przypadku zmarszczek mimicznych powstałych w okolicy: czoła, ust, nosa, między brwiami i wokół oczu.


STYMULATORY TKANKOWE


Stymulatory tkankowe to preparaty do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry.

Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji i nawilżenia.

To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia

Efekty zabiegów z wykorzystaniem biostymulatorów:

- Natychmiastowy efekt nawilżenia i liftingu skóry,

- Długotrwały rezultat odmłodzenia i biorewitalizacji ,

- Pobudzenie produkcji kolagenu w skórze,

-Widoczna redukcja zmarszczek ,

-Poprawa jakości i gęstości skóry, poprawa kolorytu skóry,WOLUMETRIA - MODELOWANIE KONTURÓW TWARZY KWASEM HIALURONOWYM


Wolumetria twarzy jest to modelowanie jej twarzy oraz korygowanie kształtu jej poszczególnych elementów bez ingerencji chirurgicznej.  Da zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który działa jak wypełniacz i zwiększa objętość tkanek miękkich, co pozwala podnieść zapadniętą w wyniku procesów starzenia się skóry część policzków, skroni, żuchwy oraz podbródka. Kwas hialuronowy wypełnia i podnosi skórę w tych miejscach, przez co twarz sprawia wrażenie pełniejszej i młodszej.


Wskazania do wolumetrii twarzy:

  1. zapadnięte kości policzkowe,
  2. opadające policzki,
  3. tzw. "dolina łez",
  4. zwiotczenie skóry twarzy,
  5. poprawa rysów twarzy,
  6. redukcja zmarszczek i bruzd.

Wolumetria twarzy efektywnie poprawia jej wygląd, odmładza i sprawia, że skóra jest bardziej jędrna i elastyczna. Efekty zabiegu utrzymują się do 12 a nawet 18 miesięcy w zależności od gęstości podanego preparatu.

Wolumetria twarzy nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego po jej wykonaniu można już następnego dnia wrócić do codziennego funkcjonowania i pracy. W miejscach iniekcji kwasu hialuronowego pojawiają się zaczerwienienia, może też pojawić się lekki obrzęk  i ból, ale objawy te znikają w ciągu 2-3 dni.


Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu:

Przeciwwskazaniam
i do zabiegu jest ciąża, reakcje alergiczne na kwas hialuronowy, a także choroby autoimmunologiczne, zapalenie lub zakażenie skóry, podatność na przerost blizn, bielactwo i łuszczyca.NIECHIRURGICZNA BLEFAROPLASTYKA POWIEKI GÓRNEJ I DOLNEJ PLAZMĄ AZOTOWĄ


Jedno z najlepszych urządzeń w skali światowej.  Od dziś problem opadającej powieki nie musi się już wiązać z zabiegiem chirurgicznym. Dzięki bardzo dużej precyzji pozwala na szybkie i dokładne usuwanie niedoskonałości.

Urządzenie przeznaczone również do usuwania brodawek, włókniaków, zmarszczek oraz blizn. Efekty są praktycznie natychmiastowe a cały zabieg komfortowy.

Plasma wykorzystuje ciśnienie atmosferyczne. Urządzenie jest wyposażone także w medyczny Prysznic Plazmowy do zabiegów przeciwtrądzikowych, zwłaszcza w aktywnej fazie. Prysznic plazmowy eliminuje 99,9 % bakterii acne powodujących ropne zmiany zapalne sterylizując powierzchnię skóry.

Działanie plazmy polega na występowaniu zjawiska łuku elektrycznego. Jego skutkiem jest „odparowanie” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez urządzenie jest plazma – zjonizowana materia przypominająca gaz o bardzo wysokiej temperaturze. Urządzenie to emituje bardzo wąską wiązkę plazmy co pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd precyzji wykonywanych zabiegów. Precyzja zabiegowa jest tak duża, że pozwala na korekcję nawet bardzo drobnych zmarszczek po ukierunkowaniu strumienia plazmy na krawędź zmarszczki.
Ponadto urządzenie to jako jedyne posiada opatentowany system igły z dystanserem co pozwala na wysoce precyzyjnę pracę I ma ogromny wpływ na lepszą rekonwalescencję po zabiegu. Gwarantuje także, że po wykonanym zabiegu nie pojawią się przebarwienia jak w przypadku innych tego typu urządzeń.

Plazma działa punktowo, dokładnie w konkretnym miejscu, bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i co szczególnie ważne, bez naruszania głębszych warstw skóry.


WSKAZANIA DO ZABIEGU PLAZMĄ 

- Nieinwazyjna plastyka powiek ‑ blefaroplastyka (plastyka powiek górnych, plastyka powiek dolnych)

- Korekta “worków” pod oczami

- Likwidacja zmarszczek nad górną wargą ‑ tzw. „zmarszczek palacza”

- Likwidacja wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan

- Usuwanie blizn

- Leczenie wspomagające trądziku oraz pomoc w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych;

- Precyzjne usuwanie brodawek i innych zmian skórnych (kępki żółte, włókniaki)

- Likwidacja rozstępów

- Plazmowy peeling


PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PLAZMĄ


- kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.

- aktywne procesy zapalne I infekcyjne

- schorzenia skórne

- choroby autoimmunologiczne

- rozrusznik serca I aparaty akustyczne

- niewyrównana cukrzyca

- choroby oczu

- przyjmowanie leków – tetracykliny, izotretynoina (accutane, izotek)


PO ZABIEGU

Zabieg nie niesie ze sobą skrajnych dolegliwości bólowych, dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu kremem. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od lokalizacji i rozległości zmian poddawanych leczeniu. Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że bezpośrednio po nim pacjenci obserwują jedynie obrzęk i strupki na skórze, które ustępują całkowicie po 7‑10 dniach. Pacjent, już na drugi dzień po zabiegu może powrócić do swoich codziennych aktywności.

W okresie po zabiegu pomaga stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień typu ALANTAN, serum z kwasu hialuronowego.


ZALECENIA POZABIEGOWE

- Unikamy kosmetyków silnie drażniących, zawierających alkohol

- Przez pierwsze 48 h po zabiegu unikanie stosowania makijażu i kosmetyków drażniących skórę.

- Przez 5 dni po zabiegu unikanie stosowania gorących kąpieli, sauny, intensywnych ćwiczeń oraz zabiegów rozgrzewających.

- Unikamy opalania i solarium przez minimum 4 tygodnie po zabiegu

- Przez 4-6 tygodni stosowanie ochrony przed promieniowaniem-filtr SPF 50

- Nie ingerujemy w naturalny proces złuszczania naskórka występujący po zabiegu (np. przez zrywanie martwego naskórka, peeling domowy, mocne tarcie ręcznikiem)

- Unikamy produktów z wit. A i jej pochodnymi (m.in. retinol), AHA i BHA do momentu wygojenia się skóry

- Stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujące rumieńHIFU -  Ulthera.

Wykorzystuje ono technologię HIFU (high intensive focused ultrasound czyli wysoko skoncentrowana fala ultradźwięków dostarczana w głąb skóry frakcyjnie).
Zabieg łączy w sobie dwie technologie w celu osiągnięcia maksymalnej skuteczności. Skoncentrowanie wzajemnie się uzupełniających technologii nieablacyjnych gwarantuje jednoczesne napięcie, zagęszczenie oraz ujędrnianie skóry.
Zabieg ma na celu wykonanie pełnego liftingu całej twarzy i szyi lub wybranych jej obszarów bez użycia skalpela tzn. bezinwazyjnie.
Światowej rangi specjaliści wypowiadają się, że jest to już najnowocześniejsza, najskuteczniejsza a zarazem ostatnia technika liftingu bezinwazyjnego tuż przed zabiegami operacji plastycznych.

Zabiegi oryginalne Ulthera HIFU są dostępne w niewielu miejscach w Polsce!!
Na świecie wykorzystywane są od 6 lat w medycynie estetycznej!!! Prowadzą do ściśle określonych rezultatów i efektów bez względu na stan skóry oraz zaawansowanie procesów powodujących jej starzenie.


Efekt jest konkretny: LIFTING, NAPIĘCIE, UNIESIENIE, WYGŁADZENIE, UJĘDRNIENIE.
Rezultatem zabiegu na twarz jest wyraźne uniesienie górnych powiek (opadająca powieka), napięcia skóry szyi, policzków, linii żuchwy i podbródka. Modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne. Zazwyczaj jeden zabieg wykonany na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry i celów terapii jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt. HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki tzw. bezpieczną falę akustyczną. W USG fala określonej częstotliwości działa jak radar, odbijając się od różnych struktur, np. wątroby, a potem wracając, daje nam obraz na ekranie. W HIFU jej zadanie jest zupełnie inne – ma powodować ruch komórek tkanek. Jeśli nadamy fali odpowiednią częstotliwość, spowoduje w tkance tarcie, a w związku z tym efekt przegrzania. Pojawia się ono w zasadzie tylko na końcu stożka tworzonego przez falę.
Głowica HIFU potrafi kumulować energię na ściśle określonych głębokościach: 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm w głąb tkanki. Przez pierwsze 1-2 mm skóry fala przechodzi, na odpowiedniej głębokości kumuluje się, powoduje intensywne podgrzanie prowadzące do mikrouszkodzeń. Takie punktowe poparzenia o średnicy 0,5-1 mm i na zadanej głębokości, robi się w odstępach 1-2 mm od siebie. Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu.
Efekt będzie widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku tygodni do nawet pół roku. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych (liftingu) trwa od 2 do 6 miesięcy. Efekty po zabiegu utrzymują się przez około 18 miesięcy.
Efekty widać i czuć natychmiast po wykonanym zabiegu.

TERAPIA ULTHERA HIFU:
- podnoszenie brwi i powiek (tzw. Opadająca powieka)
- spłycanie zmarszczek
- podniesienie i napięcie skóry szyi i podbródka
- odmłodzenie skóry i modelowanie twarzy
- likwidacja tłuszczu
- likwidacja nawisów skórnych i zwiotczeń
- poprawa struktury skóry (skóra staje się gładka i delikatna)
- zmniejszone zmarszczki czołowe
- likwidacja drugiego podbródka


FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA I-PRF / S-PRF NOWY WYMIAR ZABIEGU!!!


Dlaczego Zabieg FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ a nie OSOCZEM?
W poprzedniej metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku FIBRYNY bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regeneracyjne. Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta I występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku. Do zabiegu wypełnienia I regeneracji potrzebujemy wówczas 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.


Jakie są wskazania do zastosowania fibryny bogatopłytkowej?
1. Rewitalizacja skóry twarzy, szyi I dekoltu
2. skóra wysuszona bez napięcia z oznakami zmęczenia
3. skóra z oznakami starzenia
4. rozstępy I cellulit
5. pacjenci z ryzykiem wystąienia alergii
6. doskonałe usupełnienie do zabiegów laserem frakcyjnym co2 ,,opatrunek po laserze’’


Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta przygotowaniu z nie preparatu przy użyciu specjalistycznego sprzętu I podaniu go w miejsce na skórze wymagające regeneracji.

ETAP 1 Pobranie krwi od pacjenta przy użyciu specjalistycznych zestawów próżniowych firmy KEY-MED in vivo. W Salonie KATHARSIS pobraniem krwi zajmuje się doświadczona pielęgniarka dyplomowana p. Lucyna Mitek nr pozwolenia wykonywania zawodu AA0031358

ETAP 2 Otrzymanie fibryny bogatopłytkowej z krwi przy użyciu specjalistycznej centryfugi laboratoryjnej.

ETAP 3 Podanie pozyskanego preparatu do tkanki podskórnej za pomocą mezoterapii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu fibryną bogatopłytkową?
1. Zażywanie aspiryny I innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) 2. Choroby krwi. Zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica.
3. Nowotwory. Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu jeśli minęło conajmniej 5 lat od zakończenia leczenia
4. Białaczka, szpiczak.
5. Ciąża I laktacja (wyłącznie ze względów etycznych)
6. Leczenie antykoagulantami (leki przeciwzakrzepowe)
7. Schorzenia wątroby. Zapalenie lub marskość wątroby.
8. Ostre stany chorób z autoimmunoagresji ( np. Stwardnienie rozsiane, cukrzyca insulinozależna, ostre stany Hashimoto, zapalenie wielomięśniowe)

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu fibryną bogatopłytkową?
1. Wygładzenie zmarszczek
2. Poprawa elastyczności, napięcia I gęstości skóry
3. Rewitalizacja skóry, wygładzenie I ujednolicenie kolorytu skóry
4. Przyspieszony proces gojenia po zabiegu np. Laserem frakcyjnym co2
5. Poprawa ukrwienia skóry
6. Remodeling włókien kolagenowych

Które partie twarzy I ciała poddajemy zabiegowi fibryną bogatopłytkową?
1. Łysienie typu męskiego
2. Efekt podkrążonych oczu
3. Odbudowa łuku jarzmowego
4. Zmarszczki palacza
5. Kurze łapki
6. Dolina łez
7. Bruzda nosowo-wargowa
8. Kąciki ust
9. Zmarszczki marionetki
10. zmarszczki szyi I dekoltu

Czy zabieg jest bezpieczny?
Tak. Zabieg jest zupełnie bezpieczny. Brak ryzyka nietolerancji, alergii lub reakcji immunologicznych. Fibryna bogatopłytkowa jest preparatem pochodzącym z krwi własnej pacjenta.

Jakich reakcji niepożądanych można się spodziewać?
Reakcje niepożądane związane są przede wszystkim z możliwością powstania zasinienia lub krwiaka zarówno w miejscu podania fibryny oraz w miejscu poboru krwi.
Dolegliwości te ustępuja do kilku dni.
1. Wystąpienie krwiaków bądź zasinienia w miejscu podania I-PRF/S-PRF
2. Bólu
3. Świądu skóry
4. Procesu zapalnego skóry
5. Wystąpieniu krwiaka w miejscu pobierania krwi

Jak przygotować się do zabiegu podania fibryny bogatopłytkowej?
Nawadnianie organizmu przed zabiegiem. Pacjent powinien wypijać w ciągu dnia min 1,5l wody niegazowanej przynajmniej jeden dzień przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu. Pacjent nie powinien przyjmować przed I po zabiegu przez 7 dni niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Można przyjąć przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu. W dniu zabiegu nie nalezy korzystać: z sauny, zajęć fitness I wysiłku fizycznego, nie stosować gorących kąpieli, nalezy szczególnie zadbać o higieną miejsca zabiegowego oraz higieną rąk.

LASER FRAKCYJNY CO2 


Jest to najbardziej zaawansowana jednostka laserowa medyczna produkcji ameykańskiej z certyfikatem CE I FDA medycznym.
Przeznaczona zarówno dla kosmetologicznych zabiegów z zakresu medical aesthetic oraz szeroko pojętych zabiegów ginekologicznych.
Efekty działania lasera frakcyjnego CO2 są trwałe.
Wszelkie niedoskonałości skóry znikają.
Laser Co2 to doskonałe urządzenie regenerujące skórę i służące intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Już pierwszy zabieg laserowy przynosi wyraźną poprawę kondycji skóry, a jego rezultaty potęgują się z upływem czasu.
Laser frakcyjny Co2 jest zaawansowanym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii.
Nie naświetla skóry, ale „dziurkuje” ją tysiącami mikroskopijnych impulsów. Wokół pozostaje zdrowa skóra, dzięki czemu proces leczenia postępuje bardzo szybko. W efekcie następuje całkowita i trwała regeneracja skóry.

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 mogą być wykonywane na wszystkich częściach ciała – twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, wszędzie tam, gdzie pojawiły się zmarszczki, przebarwienia, blizny, rozstępy.
Wskazania do zastosowania lasera Co2
-odmładzanie skóry
-likwidacja uszkodzeń posłonecznych
-wygładzanie i usuwanie zmarszczek
-redukcja blizn
-zwiotczenie skóry
-„worki” pod oczami,
-soft-lifting,
-wygładzenie, poprawa elastyczności skóry
-rozszerzone pory, zaskórniki
-rozstępy, keloidy
-usuwanie blizn różnego pochodzenia
-leczenie blizn pooparzeniowych
-płytkie, rozległe zmiany naczyniowe
-zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy, plamy starcze
-niejednolity odcień skóry
-szorstka skóra, wyrównanie nierówności skóry

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2, które proponujemy są najbardziej zaawansowanymi zabiegami kosmetologicznymi z zakresu medycyny estetycznej.

U nas pacjent do zabiegu dostaje pełnowymiarowe, profesjonalne produkty medyczne do ścisłej pielęgnacji domowej miejsc poddanych zabiegowi!!!Wygląd skóry po zabiegu

Kiedy cała twarz (lub inna okolica poddana zabiegowi) zostanie „podziurkowana” przez laser i procedura dobiegnie końca, należy zmyć częściowo odparowany naskórek, który wciąż zalega na twarzy w postaci białych kropek. Do tego celu najlepiej użyć octeniseptu- preparatu odkażającego bez zawartości alkoholu. Ze względu na to, że po zabiegu twarz jest chropowata, najlepiej przemywać ją gazikiem. Płatki kosmetyczne średnio się sprawdzają, ponieważ na twarzy zostają włókienka bawełny. Twarz jest opuchnięta, zaczerwieniona, pojawia się uczucie pieczenia, palenia, które jest chyba jednym z najmniej przyjemnych momentów. Na szczęście zwykle ustaje w ciągu 1-2 godzin. Na oczyszczoną twarz od razu nanosimy krem, który przyspiesza gojenie skóryPielęgnacja po zabiegu 

Ważne, aby przez okres 24h po zabiegu unikać kontaktu twarzy z wodą z kranu. Wieczorem, po upływie kilku godzin od zabiegu, można przemyć twarz najlepiej wspomnianym wcześniej octeniseptem. Szczególną uwagę należy zwrócić na intensywne nawilżanie i regenerację skóry, dlatego tak ważne jest, by dokładać krem, kiedy tylko poprzednia jego warstwa zostanie wchłonięta. Ze względu na fakt, iż możliwym powikłaniem po zabiegu może być zakażenie bakteryjne, najlepiej zmienić poszewkę poduszki, nie wycierać twarzy codziennym ręcznikiem, ograniczyć dotykania twarzy zwłaszcza niezdezynfekowanymi rękoma. Po zabiegu, dzień 1 Następnego dnia kolor skóry ściemnieje, co będzie spowodowane oddzielaniem się resztek naskórka, który będzie się w naturalny sposób złuszczał od 3-7 dni. Twarz dalej będzie obrzęknięta, możemy mieć wrażenie jakby ktoś nas dość mocno poobijał, odczuwalna będzie bolesność, ściąganie skóry na twarzy i oczywiście zaczerwienienie. W ciągu dnia obrzęk zacznie stopniowo ustępować. Na skórze uwidoczni się drobna „kratka” pokazująca, w którym miejscu zadziałał laser. Zarówno kratka jak i rumień pozabiegowy może utrzymywać się na naszej twarzy od kilku tygodni do kilku miesięcy (w przypadku cery wrażliwej). Jest to kwestia indywidualna i ciężko to precyzyjnie określić. Po okresie rekonwalescencji koloryt skóry zostanie wyrównany. Jeśli chodzi o pielęgnację, do 24h po zabiegu nie używamy wody z kranu. Aby zmyć pozostałości kremu po nocy można zastosować najlepiej sól fizjologiczną lub/oraz octenisept. Nie szorujemy twarzy, aby nie zdrapać strupków. Pojawi się wtedy ponownie punktowe krwawienie oraz zwiększy to możliwość powstania „mikroblizenek”. Twarz jest bardzo wrażliwa i przy jej dotyku odczuwalna będzie bolesność. Następnie osuszamy twarz najlepiej chusteczkami jednorazowymi, po czym aplikujemy nową, świeżą warstwę kremu regeneracyjnego. Czynność powtarzamy wieczorem, w ciągu dnia możemy ewentualnie dokładać krem. Na okres minimum tygodnia odstawiamy swoje kosmetyki (aż do całkowitego złuszczenia skóry), natomiast na 2 tygodnie odstawiamy kosmetyki zawierające alkohol. W pierwszym dniu po zabiegu twarz jest opuchnięta, zaczerwieniona, widoczne są mikroskopijne strupki (odpadną samoistnie do 3-7 dni po zabiegu). Nałożenie podkładu w tym dniu jest absolutnie niewskazane. Jeżeli istnieje konieczność opuszczenia domu, należy bezwzględnie nałożyć krem z filtrem SPF 50 bez względu na porę roku i pogodę za oknem. Po zabiegu, dzień 2 Skóra poddana zabiegowi ciemnieje, przybierając brązowy odcień (powstaje efekt maski, skóra jest napięta, sztywna, ściągnięta). Brązowy kolor skóry oraz jej szorstkość są normalną oznaką procesu gojenia skóry. Brązowa skorupa pokrywająca twarz zaczyna delikatnie „pękać”. Rozpoczyna się proces złuszczania, którego w żadnym wypadku nie powinniśmy przyspieszać (peelingom mówimy stanowczo NIE). Dlaczego? Skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna (tak jak po poparzeniu słonecznym) i jakikolwiek peeling mógłby ją dodatkowo podrażnić, wywołać bolesność oraz krwawienie. Skutkiem mogą być blizenki i przebarwienia. Czas całkowitego złuszczenia trwa do ok. 7 dnia po zabiegu.  Kluczową rolę odgrywa nawilżanie w postaci kremów nawilżających oraz nawadnianie od wewnątrz (duża ilość wody niegazowanej). Od drugiego dnia po zabiegu można swobodnie się myć, brać prysznic, nakładać makijaż (chociaż jeśli nie ma takiej konieczności to lepiej jeszcze się z tym wstrzymać). Na twarzy można zauważyć mikrostrupki, twarz wciąż jest brązowa, natomiast pod złuszczającą się skórą widać już nowy naskórek w kolorze mocno różowym. Opuchlizna może się jeszcze utrzymywać, jednak z dnia na dzień jest coraz lepiej. Im więcej będzie się skórę twarzy nawilżać, tym szybciej nastąpi oczekiwany proces złuszczenia. Praca I wyjście z domu, na drugi dzień mało kto może sobie pozwolić na takie wyjście. Nie wyglądamy jeszcze dobrze. Bazujemy cały czas na konkretnych – zaleconych przez nas kosmetykach regenerujących. Absolutnie nie stosujemy swoich kremów z jakąkolwiek zawartością kwasów lub innych nieznanych składników. Po zabiegu, dzień 3-4 Skóra cały czas się złuszcza, opuchlizna zmniejsza się, koloryt twarzy nieco się wyrównuje. Można zauważyć, że skóra na której nastąpiło złuszczenie jest bardzo gładka, jej struktura jest wyrównana. Z racji, że oczyszcza się od wewnątrz możliwe są pojedyncze białe krostki wypełnione ropą. Absolutnie nic z nimi nie robimy!! Skóra jest tak wrażliwa, że podczas kolejnego mycia krostki same zostaną usunięte z powierzchni skóry. Jeśli chodzi o podkład można go delikatnie „wklepać” gąbeczką, aby bardziej ujednolicić skórę i zakryć czerwony rumień pozabiegowy. Jeśli makijaż nie jest konieczny odpuszamy sobie. Po zabiegu, dzień 5 Skóra jest w 90% złuszczona. Bez makijażu twarz wygląda jakby wyszła właśnie z solarium. Najważniejsza rzecz!!! Od dnia zabiegu przez okres minimum 4 tygodni przy każdym wyjściu na zewnątrz stosujemy krem z filtrem SPF min 50+. Jest to jedno z najważniejszych zaleceń pozabiegowych i tyczy się wszystkich zabiegów laserowych. Dlaczego krem z filtrem? Promienie słoneczne po zabiegu laserowym zwiększają szanse na przebarwienia, które ciężko potem usunąć. Poza tym zdecydowanie łatwiej działać profilaktycznie niż leczyć. A to, że nie świeci słońce nie oznacza, że promieniowanie nie dociera do ziemi. Pamiętamy, aby w okresie letnim nakładać krem co 2h. Złuszczanie trwa średnio ok 7 dni, niektóre cery potrzebują nawet około 10 dni. Każdy pacjent ma różną zdolnośc do regenaracji oraz różną rekację na światło lasera. Z pozostałych równie ważnych zaleceń istotne jest odstawienie kosmetyków z kwasami na okres 2 tygodni, unikanie sauny, jacuzzi oraz intensywnego wysiłku przez kolejne 2 tygodnie. Możliwe powikłania Każdy zabieg laserowy jest obarczony ryzykiem powikłań i nie ma w tym nic dziwnego. Im większą moc stosujemy, tym rośnie ryzyko ewentualnych powikłań. Zawsze do pacjenta należy decyzja , czy woli wykonać kilka mniej agresywnych zabiegów czy jeden bardziej inwazyjny, przy czym ich skuteczność będzie wtedy porównywalna. Zależy to od długości rekonwalescencji skóry pozabiegowej. Po zabiegu często pojawia się hiperpigmentacja, która zazwyczaj samoistnie ustępuje w ciągu kilku kolejnych tygodni. Efektem ubocznym zabiegu może być również opryszczka (osoby z tendencją powinny po zabiegu przez 3 dni zażywać doustne leki przeciwwirusowe). Infekcja bakteryjna może wystąpić głównie z niestosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz nieodpowiedniej higieny okolicy po zabiegu. W takich przypadkach konieczna jest wizyta u specjalisty w celu przepisania antybiotyku. Również w sytuacji długo utrzymującego się stanu zapalnego należy zgłosić się do lekarza po niesterydowe leki przeciwzapalne. Przedłużający się obrzęk i zaczerwienienie u niektórych pacjentów jest dość często spotykane. Jak sobie radzić? Przede wszystkim codziennie chłodzić i nawilżać skórę. Dodatkowe informacje Zabieg nie należy do przyjemnych, pomimo znieczulenia kremem, jest dość bolesny, lecz dla otrzymanych efektów warto naprawdę trochę pocierpieć. Po zabiegu skóra jest gładka i napięta, natomiast na ostateczny efekt czeka się nawet do 6ciu miesięcy. Dlaczego tak długo? Przebudowa skóry to długi proces, wiązka laserowa wpływa na włókna kolagenowe, elastynowe a one potrzebują czasu na odbudowę. Można powiedzieć, że pewien efekt zauważalny jest od razu po zabiegu, natomiast z czasem coraz bardziej się on pogłębia i utrwala. Ostateczną poprawę wyglądu blizn, zmarszczek należy odłożyć na okres 6 miesięcy po zabiegu. Oprócz tego, że zabieg spłyca nam blizny, tak samo działa na zmarszczki, więc jest dedykowany również osobom, które chciałyby nieco odmłodzić skórę, pobudzić procesy regeneracyjne oraz poprawić napięcie i ujędrnienie. O ilości potrzebnych zabiegów wstępnie decyduje specjalista podczas konsultacji z pacjentem. Na ostateczną decyzję wpływa ocena stopnia nasilenia problemu oraz predyspozycji regeneracyjnych pacjenta. W przypadku zabiegów na blizny potrądzikowe może to być od 3-6 zabiegów.

Beznazwy-1jpgPRZYKŁAD EFEKTÓW USUWANIA UTRWALONYCH ROZSTĘPÓW NA SKÓRZE BRZUCHA W NASZYM GABINECIE

 

TERAPIA NACZYNEK - LASER DIODOWY 980 nm 

Najnowszy laser diodowy emitujący wiązkę o energii 980 nm to skuteczne narzędzie do zamykania naczynek. Laser diodowy Venus pozwala zamykać naczynka, usuwać tzw. “pajączki”, znacząco poprawiając wygląd oraz estetykę skóry. Laser diodowy posiada innowacyjną głowicę zabiegową z połączeniem światłowodowym, co gwarantuje najlepsze efekty zabiegowe i najwyższą wydajność urządzenia.

Usuwanie naczynek za pomocą lasera diodowego polega na intensywnym naświetleniu naczynka krwionośnego promieniem lasera, powodując jego obkurczenie i pełne lub częściowe zamknięcie .
Wiązka lasera jest skupiona na obszarze 0,2 do 0,5 mm średnicy, dzięki czemu jest niezwykle precyzyjna i skuteczna, docierając do tkanki docelowej.
Wiązka lasera dzięki swoim parametrom oraz dużemu skupieniu pozwala na uniknięcie uszkodzenia tkanki otaczającej obszar zabiegowy.

E
fekty widoczne już po pierwszym zabiegu
– wysoka efektywność zabieg wykonywany bez naruszania ciągłości naskórka, 
– bezpieczne wchłanianie przez układ limfatyczny
– zamykanie naczyń zarówno na twarzy, jak i na ciele
-  ogromna przewaga nad urządzeniami typu IPL, e-Light
- medyczny certyfikat CE gwarantuje bezpieczeństwo 


Wskazania:
- Zmiany naczyniowe wszelkiego rodzaju
- Plamy starcze i plamy słoneczne
- Pajączki żylne
- Zmiany liniowe
- Naczyniaki

Przeciwwskazania
1) pacjenci z bardzo ciemną karnacją 
2) pacjenci ze skłonnościami do bliznowacenia;
3) pacjenci, którzy byli wystawieni na bezpośrednie oddziaływanie słońca przez okres ponad miesiąca;
4) pacjentki w ciąży lub z laktacją;
5) pacjenci z dużym nadciśnieniem i ciężkimi chorobami serca;
6) pacjenci z zaawansowaną cukrzycą, AIDS lub epilepsją, stosujący terapię glukokortykoidami; 7) pacjenci z historią opryszczki zwykłej;
8) zmiany troficzne i przerwania ciągłości naskórka w obrębie ciała poddanego zabiegowi.Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełniacze są bardzo efektywnymi preparatami podtrzymującymi młody i piękny wygląd. Są to substancje wstrzykiwane w określonej objętości śródskórnie lub podskórnie, które poprzez unoszenie powierzchownych warstw skóry pozwalają na kształtowanie jej powierzchni poprzez korekcję fałdów i zmarszczek oraz korekcję kształtu poszczególnych okolic twarzy. Zabiegi są dostosowane do Twoich potrzeb, a rezultaty widoczne natychmiast. W naszym salonie wypełnianie zmarszczek przeprowadzamy za pomocą kwasu hialuronowego usieciowanego o różnej gęstości, w zależności od wskazań i obszaru zabiegu. Kwas hialuronowy to najczęściej stosowany produkt wypełniający. Preparat poprzez działanie objętościowe natychmiast po zabiegu spłyca zmarszczki i poprawia objętość tkanek. Kwas hialuronowy poza działaniem wypełniającym działa od wewnątrz dając efekt silnej stymulacji skóry. Pobudzając ją do regeneracji poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry. Dzięki temu nawet po jego wchłonięciu zmarszczki są już na ogół płytsze niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym naturalnie w ludzkim ciele, głównie w skórze, gdzie łączy z sobą włókna kolagenowe i elastynowe. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek (jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6l wody). Ma on również ,,umiejętność'' modulowania stanu zapalnego i usuwania ,,wolnych rodników''. Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej naturalnego kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstania zmarszczek. W zależności od wskazań dobieramy różne gęstości preparatu od bardzo delikatnych zawierających małe cząsteczki kwasu po preparaty wolumetryczne. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się około 10-12 miesięcy. Nasze zabiegi dają następujące efekty: -wygładzenie zmarszczek czołowych -wypełnienie lwiej zmarszczki -wypełnienie zmarszczek okolic oka „kurze łapki” -wypełnienie bruzdy nosowa – wargowej -wypełnienie zmarszczki nosowo – wargowej -likwidacja opadającego kącika ust i linii marionetki -wypełnienie zmarszczek na górną wargą „ zmarszczki palacza” -powiększenie objętości warg i uwydatnianie ust.

BIOREWITALIZACJA KWASEM HIALURONOWYM NIEUSIECIOWANYM

Już teraz w Naszym salonie dostępny jest zabieg biorewitalizacji z wykorzystaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego. CRM Soft ma postać sterylnego bezbarwnego żelu i jest przeznaczony do mezoterapii igłowej dzięki czemu idealnie rozprowadza się w tkankach skóry. Skutecznie nawilża, odmładza i rewitalizuje skórę od wewnątrz. Co można poprawić za pomocą biorewitalizacji kwasem hialuronowym: – Wygląd okolic oczu likwidując kurze łapki i redukując zmarszczki dolnej powieki. – Usianą zmarszczkami okolicę ust. – Wygląd szyi redukując głębokie zmarszczki. – Wygląd dekoltu poprzez redukcje zmarszczek i poprawiając nawilżenie. – Koloryt i nawilżenie skóry. – Zlikwidować drobne zmarszczki. – Zredukować siateczkę zmarszczek na twarzy. – Złagodzić "groźny" i smutny wygląd. – Odmłodzenie dłoni. – Elastyczność skóry zostają przywrócona, drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, a skóra wygląda młodziej.Mezoterapia mikroigłowa

Jest połączeniem technologii medycznej i kosmetologicznej. Mezoterapia frakcyjna jest zabiegiem polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują naskórek do regeneracji. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia z jednorazową głowicą wyposażoną w sterylne mikroigły. Drgania o długiej częstotliwości stymulują warstwy epidermy do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo podczas zabiegu, zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających. Dzięki temu dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, a efekty są widoczne od razu. Skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy ulega poprawieniu .Wskazaniem do mezoterapii frakcyjnej są: zmarszczki mimiczne, blizny potrądzikowe, skóra zniszczona promieniowaniem słonecznym, jak również cienka i mało elastyczna. Zabieg ten ma na celu: - intensywną regenerację, -odżywienie skóry, -silne wygładzenie zmarszczek, -głęboką penetrację aktywnych składników, -likwidację płytkich zmarszczek, -spłycenie głębokich zmarszczek i bruzd, -napięcie – lifting, 
Zabiegi laserm PICOSECONDOWYM - Q switch


PICOSECONDOWY laser typu Q–switch ma przełomowe zastosowanie m. in. w:
1)      Usuwaniu zmian naczyniowych, naczyniaków,
2)      Przełom w usuwaniu tatuażu (w tym makijażu permanentnego).

Wstydzisz się błędu z młodości a może znudził Ci się Twój tatuaż. Już nie musisz go ukrywać. Zajmiemy się nim profesjonalnie. Nasz laser potrafi usunąć tatuaże koloru niebieskiego, czarnego a także wielokolorowe. Efektywna terapia składa się z kilku zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zanik usuwanej zmiany następuje samoistnie. 
Usunięcie tatuażu w zależności od wielkości oraz użytych do jego zrobienia pigmentów trwa około 3 – 5 miesięcy. Po pierwszym zabiegu uzyskujemy jego rozmycie.  Kiedy skóra się zregeneruje i wróci do kondycji po około 4 – 5 tygodniach przystępujemy do kolejnej sesji laserowej i tak do uzyskania pełnego efektu. Barwnik zostaje rozbity, wchłonięty a następnie wydalony z organizmu. Zabieg jest efektowny i w 100% bezpieczny. Zarówno klient jak i operator lasera wyposażeni są w specjalistyczne okulary ochronne, które zabezpieczają oczy przed działaniem promieni lasera.  

Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu?
Zabieg poprzedzany jest konsultacją z próbą laserową kwalifikującą do zabiegu. Usuwanie tatuaży w jednym zabiegu jest przeważnie niemożliwe. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, gęstości "upakowania" barwnika jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser. Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego względnie 90%-owego usunięcia 3-6 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają min 6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być min. 4 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem tatuażu.
Zabieg trwa w zależności od rozmiaru od 5-60 minut. Po zabiegu tworzy się delikatny strupek, który w celu uniknięcia infekcji należy smarować maścią dezynfekująca i w żadnym przypadku nie należy próbować go zrywać (grozi to powstaniem blizny). Po odpadnięciu strupka ukażą się części blednącego stopniowo tatuażu. Miejsce zabiegu będzie zaczerwienione.

Przeciwwskazania do terapii i środki ostrożności!
Przeciwwskazaniem są następujące choroby i skłonności: cukrzyca, padaczka, zaburzenia krzepliwości krwi, nowotwory i guzy, wszczepiony rozrusznik serca, aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze, niektóre choroby skóry, jeśli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie lasera (trądzik różowaty, bielactwo, zmiany alergiczne), skłonność do infekcji wirusem opryszczki (można stosować profilaktycznie leki przeciwwirusowe), skłonność do bliznowacenia, ciąża i miesiączka.